Description
Automatic Cooking, Power Saving by Auto Cutoff, Anodised Aluminium Pan, comes with cooking plate. Capacity – 1 Litre / 0.6kg of Rice
Automatic Cooking, Power Saving by Auto Cutoff, Anodised Aluminium Pan, comes with cooking plate. Capacity – 1 Litre / 0.6kg of Rice
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR WA10 GE9PMS |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Silver |
| Capacity | 1 L |
| Sales Package | 1 Automatic Cooker Set |
| Cooking | Yes |
| Steaming | No |
| Cool Touch Handles | Yes |
| Auto Switch Off | Yes |
| Width | 24.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 24.5 cm |
| Weight | 2.2 kg |
| Warranty Summary | company warrenty |
| Warranty Service Type | Nearest Panasonic Service Center |
| Covered in Warranty | 5 |
| Not Covered in Warranty | Physical damage due to Mishandling |
| Domestic Warranty | 5 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.