Description
Cook rice in no time with the Panasonic SR-WA10H (E) 1 L Electric Rice Cooker that keeps it warm for up to 5 hours. This cooker comes with an Anodized Aluminium cooking pan and features Automatic shut off so it’s completely safe to use.
Cook rice in no time with the Panasonic SR-WA10H (E) 1 L Electric Rice Cooker that keeps it warm for up to 5 hours. This cooker comes with an Anodized Aluminium cooking pan and features Automatic shut off so it’s completely safe to use.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | SR-WA10H (E) pack of 1 |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 2.7 L |
| Sales Package | Measuring cup, Rice spatula |
| Width | 24.5 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 25.1 cm |
| Warranty Summary | 2-year worldwide guarantee |
| Warranty Service Type | Customer to bring the product at a certain service center |
| Covered in Warranty | customer damages |
| Not Covered in Warranty | customer damages |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.