Description
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SR WA 10 Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
A quick and easy way to cook rice avoiding the hassle of cooking it in a pressure cooker, the Panasonic SR WA 10 Rice Cooker gets the job done in a matter of minutes without needing you to keep a check on it.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | WA22(GE9) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | Maroon |
| Capacity | 5.4 L |
| Sales Package | Rice Cooker |
| Width | 25 cm |
| Height | 25 cm |
| Depth | 20 cm |
| Warranty Summary | 2 Year warranty against manufacturing defects |
| Warranty Service Type | With customer Request |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Damages due to mishandling or improper use. |
| Domestic Warranty | 2 Year |
| International Warranty | 2 Year |
Reviews
There are no reviews yet.