Description
About this item Ideal for Desks, single rooms, baby rooms, travel hotel room. Small enough to take with you wherever you go, even your car.
About this item Ideal for Desks, single rooms, baby rooms, travel hotel room. Small enough to take with you wherever you go, even your car.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | PARAMDHYEY |
| Model Name | Moon Planet Night Light Air Humidifier for Living Room, Table Desk, Babies Bedroom, Oil Diffuser Aroma LED Light Lamp with Crystal Ball & Wooden Stand For Change 3D USB Rechargable Colorful Home Kids Room Decoration Night Lamp Portable Room Air Purifier |
| Type | Room |
| Filter Type | Humidifier |
| Color | White |
| Shade | white |
| Material | WOODEN |
| Coverage Area | 25 sq ft |
| Suitable For | Bedroom, Living Room, Babies Room |
| Air Flow Level | 22 cu.m/hr |
| Humidifier | Yes |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 8 W |
| Other Features | Two in One Application :the humidifier is light and portable and can be taken with you. it is very suitable for travel, bedroom, office, car and baby. the new ultrasound technology makes no noise, so you won't be disturbed while sleeping or working., Night light mode: This desktop portable humidifier can provide warm night light when spraying mist, bring you a better sleep to improve the quality of sleep, reduce discomfort and moisturize your skin., Safe and automatic shutdown: the built-in water level sensor can automatically turn off the power supply when the water level is below the safe water level. and the seal is very strong, no more worrying about the liquid spill accident, Long working time: Adopted with advanced ultrasonic technology, Ionize essential water into the air to keep the air moist, Moisturizing the skin and reducing radiation. Super quiet atmosphere can provide you a calm and comfortable sleeping night with warm light. |
| Width | 14 cm |
| Height | 14 cm |
| Depth | 8 cm |
| Weight | 0.5 kg |
| Warranty Summary | NA |
| Covered in Warranty | NA |
| Warranty Service Type | NA |
Reviews
There are no reviews yet.