Description
SS 316 Grade Steel Sensor, US Standard 1.5 M Wire, Long Life Rust Proof Sensor.
SS 316 Grade Steel Sensor, US Standard 1.5 M Wire, Long Life Rust Proof Sensor.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | PAVAN |
| Model Number | Sensor005 |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 5 |
| Brand Color | Red, Green, Black, Blue, Yellow |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | NA |
| Installation Type | Auto, manual |
| Detection Range | 300 ft |
| Minimum Alarm Distance | 10 m |
| Maximum Alarm Distance | 100 m |
Reviews
There are no reviews yet.