Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | PAVAN |
| Model Number | Sensor05Cap |
| Wired/Wireless | Wired |
| Number of Sensors | 5 |
| Brand Color | Black, Green, Blue, Yelloe, Red |
| Display Type | NA |
| Audible Alarm | No |
| Installation Type | Auto |
| Detection Range | 500 ft |
| Minimum Alarm Distance | 100 m |
| Maximum Alarm Distance | 200 m |





Reviews
There are no reviews yet.