Description
750 W Dry Iron (Blue Button groove Linished soleplat Precision tip
750 W Dry Iron (Blue Button groove Linished soleplat Precision tip
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 DRY IRON |
| Brand | PHILIPS |
| Model | 750 W Dry Iron (BLUE 750 WATT |
| Type | Dry |
| Color | Blue |
| Soleplate type | non stick |
| Temperature Control | Yes |
| Indicator Light | Yes |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Self Cleaning | Yes |
| Cordless | No |
| Automatic shut-off | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| Power Input | 230 V |
| Height | 15 cm |
| Width | 16 cm |
| Depth | 15 cm |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 1 Year manufacturer defect only |
Reviews
There are no reviews yet.