Description
Good qqality product.
Good qqality product.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 DRY IRON |
| Brand | Philips |
| Model | BLACK 750-Watt Dry Iron |
| Type | Dry |
| Color | Black |
| Soleplate type | Linished coated soleplate |
| Temperature Control | Yes |
| Indicator Light | Yes |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Self Cleaning | No |
| Cordless | No |
| Automatic shut-off | Yes |
| Power Consumption | 750 W |
| Power Input | 230 V |
| Height | 12 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 15 cm |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 2 YEAR |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECT |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.