Description
If you are unsure about the kind of fabric, then determine the required temperature by ironing a part of your dress that is not visible when you wear it.
If you are unsure about the kind of fabric, then determine the required temperature by ironing a part of your dress that is not visible when you wear it.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | dry iron |
| Brand | PHILIPS |
| Model | Diva GC83 750-Watt Dry Iron (Black) |
| Type | Dry |
| Color | Black |
| Soleplate type | teflon |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Power Consumption | 750 W |
| Height | 10 cm |
| Width | 18 cm |
| Depth | 10 cm |
Reviews
There are no reviews yet.