Description
The lightweight Philips HI114 dry iron is ideal for your daily pressing needs. The sleek Philips HI114 dry iron is a lightweight iron
The lightweight Philips HI114 dry iron is ideal for your daily pressing needs. The sleek Philips HI114 dry iron is a lightweight iron
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | PHILIPS |
| Model | HI114 DRY IRON |
| Type | Dry |
| Color | White |
| Soleplate type | GOLDEN NON-STICK SOLEPLATE |
| Spray | No |
| Steam Burst | No |
| Power Consumption | 1000 W |
| Height | 19 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 15 cm |
| Weight | 0.9 kg |
Reviews
There are no reviews yet.