Description
Cool-to-touch surface cooks foods safely Warranty: 1 year on product Power: 2100 watts; Operating voltage: 220-240 volts Includes: Induction cooktop and User manual
Cool-to-touch surface cooks foods safely Warranty: 1 year on product Power: 2100 watts; Operating voltage: 220-240 volts Includes: Induction cooktop and User manual
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION |
| Brand | PHILIPS |
| model_name | PHLPS |
| Model | Viva Collection HD4938/01 2100-Watt Induction Cooktop with Sensor Touch (Black) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Touch Panel |
| Elements on Cooktop | INDUCTION |
| Power Consumption | 2100 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | SERVICE CENTER |
| Warranty Summary | 1 YEAR WARRANTY |
| Covered In Warranty | MANUFACTURER DEFECTS |
| Not Covered In Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
Reviews
There are no reviews yet.