Description
Removes 99.5% of particles as small as 0.003 microns. Philips new air purifier Series 800 – a small yet effective device, that can bring clean air to your home in a compact and simple way.
Removes 99.5% of particles as small as 0.003 microns. Philips new air purifier Series 800 – a small yet effective device, that can bring clean air to your home in a compact and simple way.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Phillips |
| Model Name | AC0817/20 |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| Color | White |
| Shade | Whitw |
| Coverage Area | 160 sq ft |
| Air Flow Level | 190 cu.m/hr |
| Portable | Yes |
| Power Consumption | 0.5 W |
| Width | 27.6 cm |
| Height | 40.5 cm |
| Depth | 27.6 cm |
| Weight | 3.14 kg |
Reviews
There are no reviews yet.