Description
MAKING RICE, SOUP, OATS, CURRY
MAKING RICE, SOUP, OATS, CURRY
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Number | BLOSSOM (WITH SSLID) AUTOMATIC MULTI COOKER (DOUBLE POT) |
| Type | Rice Cooker |
| Color | White |
| Capacity | 1.8 L |
| Sales Package | Main unit-1, Pot-2, Spatula-1, Measuring Cup-1 |
| Width | 30 cm |
| Height | 28 cm |
| Depth | 30 cm |
| Warranty Summary | 2 Years On Heating Plate, not cover in physical dammage |
| Warranty Service Type | Pigeon compani Athourised service centers |
| Covered in Warranty | HEATING PLATE |
| Not Covered in Warranty | Main Cord and pvc parts |
| Domestic Warranty | 1 Year |
| International Warranty | 0 Year |
Reviews
There are no reviews yet.