Description
Now get all the different flavours of cookie cake in a single bundle. This package contains 2 chocolate, 1 vanilla and 1 tutti fruity pack each with 6 cookies inside
Now get all the different flavours of cookie cake in a single bundle. This package contains 2 chocolate, 1 vanilla and 1 tutti fruity pack each with 6 cookies inside
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Pack of | 4 |
| Sales Package | 1 Pillsbury Tutti Frutti Cookie Cake 138 g, 2 Pillsbury Choco Cookie Cake 276 g, 1 Pillsbury Vanilla Cookie Cake 138 g |
| Brand | Pillsbury |
| Model Name | Multi Flavor Cookie Cake |
| Quantity | 552 g |
| Type | Cookie Cake |
| Base Flavors | Fruit, Vanilla, Chocolate |
| Organic | No |
| Ingredients | Vanilla Flavor – Wheat Flour, Sugar, Glucose Syrup, Edible Vegetable Oil (Palm), Dark Compound Choco Chips, Water, Dark Compound Choco Drizzle, Glycerol, Starch, Dextrose, Milk Solids, Fructose, Baking Powder, Calcium Carbonate, Maltodextrin, Emulsifiers, Iodised Salt, Stabilizers, Leavening Agents, Food Colours, Vitamin D, Choco Flavor – Wheat Flour, Sugar, Edible Vegetable Oil, Glucose Syrup, Dark Compound Choco Chips, Water, Dark Compound Choco Drizzle, Glycerol, Cocoa Solids, Starch, Fructose, Milk Solids, Calcium Carbonate, Baking Powder, Iodized Salt, Leaving Agents, Stabilizers, Vitamin D, Tutti Frutti Flavor – Wheat Flour, Sugar, Glucose Syrup, Candied Fruit, Edible Vegetable Oil, White Compound Drizzle, Glycerol, Water, Starch, Milk Solids, Fructose, Backing Powder, Calcium Carbonate, Iodized Salt, Emulsifiers), Leavening Agents, Stabilizers, Food Colours, Vitamin D |
| Food Preference | Vegetarian |
| Container Type | Box |
| Maximum Shelf Life | 9 Months |
| Width | 18 cm |
| Height | 12 cm |
| Depth | 4 cm |
Reviews
There are no reviews yet.