Description
PIU COLLECTION Kitchen Weighting Scale is the one-stop solution to all your Weighting troubles! Be it a few kilos of vegetables or some precious metal, all these products can easily be Weighted in an efficient manner using this machine.
PIU COLLECTION Kitchen Weighting Scale is the one-stop solution to all your Weighting troubles! Be it a few kilos of vegetables or some precious metal, all these products can easily be Weighted in an efficient manner using this machine.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | ELECTRIC SCALE SF400, Manual |
| Model Name | Kitchen Queen Electronic Digital 10 Kg Weight Scale |
| Model Number | SF400 |
| Color | White |
| Display Size | 2.2 Inch |
| Other Display Features | Kitchen with Digital Display, Maximum Weighing Capacity: 10 kg |
| Powered By | Battery Powered |
| Battery Type | Cell |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Weight | 620 g |
| Warranty Summary | NA |
| Warranty Service Type | NA |
| Covered in Warranty | N/A |
| Not Covered in Warranty | NA |
Reviews
There are no reviews yet.