Description
HIGH SPEED POLAR FAN WITH 1200 MM BLADE SWEEP SIZE AND ENERGY CONSUMPTION IS 68 WATTS.
HIGH SPEED POLAR FAN WITH 1200 MM BLADE SWEEP SIZE AND ENERGY CONSUMPTION IS 68 WATTS.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | MEGAMITE |
| Brand Color | WHITE |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Remote | No |
| Blade Material | STEEL |
| Suitable For | both high and low ceilings |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Sales Package | 2 cannopis, one feet rod, clamp |
| Box Height | 22 cm |
| Box Length | 27 cm |
| Box Width | 22 cm |
| Weight | 3 kg |
| Covered in Warranty | MOTOR |
| Warranty Service Type | off-site |
| Not Covered in Warranty | parts |
| Warranty Summary | 25 Months |
| Domestic Warranty | 25 Months |
Reviews
There are no reviews yet.