Description
Woodrat is a premium ceiling fan of the brand POLYCAB that comes with 3 blades of 1200 mm each. It has a 75 watt motor which gives it a speed of 400 rpm.
Woodrat is a premium ceiling fan of the brand POLYCAB that comes with 3 blades of 1200 mm each. It has a 75 watt motor which gives it a speed of 400 rpm.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Model Name | Woodart Pearl White Marble |
| Brand Color | Pearl White Marble |
| Number of Blades | 3 |
| Pack of | 1 |
| Blade Sweep | 1200 mm |
| Box Height | 53 cm |
| Box Length | 20 cm |
| Box Width | 30 cm |
| Weight | 4.5 kg |
| Covered in Warranty | Motor Only |
| Warranty Service Type | home service By Manufacturer Contact customer care (18002670008) |
| Not Covered in Warranty | body |
| Warranty Summary | 2 Years Manufacturer Warranty |
Reviews
There are no reviews yet.