Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Poweronic |
| Model Number | Cooking Heater 1500 Watt with Thermostat G Coil Stove Hot Plate Induction Cooktop/Cookers/Electric Cooking Heater (Ivory) |
| Power Consumption | 1500 |
| Input Voltage | 280 |
| Number of Burners | 1 |
| Hot Plate Type | Coil Hot Plate |
| Power Light Indicator | Yes |
| Auto Shut Off | No |
| Adjustable Temperature | Yes |
| Width | 7 cm |
| Height | 7 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 0.5 kg |





Reviews
There are no reviews yet.