Description
Use this clothes steamer to eliminate wrinkles and refresh your garments without using harsh chemicals
Use this clothes steamer to eliminate wrinkles and refresh your garments without using harsh chemicals
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Garment Steamer |
| Brand | Prachiva Sales |
| Model | Garment Steamer_2 |
| Type | Garment Steamer |
| Color | White |
| Soleplate type | Round Ride |
| Spray | Yes |
| Steam Burst | Yes |
| Water Tank Capacity (ml) | 200 ml |
| Power Consumption | 1100 W |
| Height | 30 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 10 cm |
| Weight | 0.65 kg |
Reviews
There are no reviews yet.