Description
Good quality induction for you.
Good quality induction for you.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 induction cook top |
| Brand | Prestige |
| model_name | PIC2.0 |
| Model | High Quality 2.0 |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Fast Heating | Yes |
| Elements on Cooktop | induction burner |
| Spill Proof | Yes |
| Power Indicator | Yes |
| Power Consumption | 2000 W |
| Automatic shut-off | Yes |
| Cool Touch | Yes |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | on site |
| Warranty Summary | one year warranty against manufacturer defects |
| Covered In Warranty | manufacturer defects only |
| Not Covered In Warranty | physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.