Description
View larger Prestige PIC 16.0 + 1900-Watt Induction Cooktop The Prestige induction
View larger Prestige PIC 16.0 + 1900-Watt Induction Cooktop The Prestige induction
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | induction |
| Brand | Prestige |
| model_name | PIC 16.0+ 1900- Watt Induction Cooktop with Push button |
| Model | PIC 16.0+ 1900- Watt Induction Cooktop with Push button |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | copper |
| Power Consumption | 1900 W |
| Weight | 1 kg |
| Service Type | company manufacture any such type of defect |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Covered In Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered In Warranty | making any physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.