Description
The Prestige PIC 20.0 1600 W induction cooktop helps you prepare tasty Indian food at the push of a button. You can choose from its different preset menu options to prepare authentic Indian dishes easily.
The Prestige PIC 20.0 1600 W induction cooktop helps you prepare tasty Indian food at the push of a button. You can choose from its different preset menu options to prepare authentic Indian dishes easily.
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 |
| Brand | Prestige |
| model_name | PIC 20.0 1600 watts |
| Model | PIC 20.0 1600 watts |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | 1 induction cooktop |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 1.88 kg |
| Service Type | NATIONAL SERVICE MANAGER, NO. 110/5, ARUNA ARCADE. FIRST FLOOR, LALBAGH ROAD, SUDHAMANAGAR, NEAR URVASHI THEATRE, BANGALORE – 560027, PH: 1800-123-334411. EMAIL: CUSTOMERCARE@TTKPRESTIGE.COM |
| Warranty Summary | 1 year |
| Covered In Warranty | Manufacturig Defects |
| Not Covered In Warranty | Customer Damages |
Reviews
There are no reviews yet.