Description
Indian menu options Automatic voltage regulator Anti-magnetic wall Dual heat sensor, Concealed feather-touch buttons Power consumption display Energy saving Warranty: 1 year on product
Indian menu options Automatic voltage regulator Anti-magnetic wall Dual heat sensor, Concealed feather-touch buttons Power consumption display Energy saving Warranty: 1 year on product
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 INDUCTION Cooktop |
| Brand | Prestige |
| model_name | PIC 23.0 1600-Watt Induction Cooktop (Black) |
| Model | PIC 23.0 1600-Watt Induction Cooktop (Black) |
| Type | Induction Cooktop |
| Color | Black |
| Control | Push Button |
| Elements on Cooktop | copper |
| Power Consumption | 1600 W |
| Weight | 0.7 kg |
| Service Type | company manufacture any such type of defect |
| Warranty Summary | one year warranty of company service |
| Covered In Warranty | company made any manufacture defect |
| Not Covered In Warranty | making any physical damage |
Reviews
There are no reviews yet.