Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | warranty card, product |
| Brand | alkara |
| Model Name | Water Softener For Coffee Machine |
| Type | Solid |
| Filter Material | Medium Density(MDF) |
| Micron Rating | 5 |
| Suitable For | Hard water, coffee machine |
| Filtration Stages | 3 |
| Shelf Life | 2 Months |
| Used For | water softening, lime scale remover, hard water softening |
| Core Material | alloy metals |
| Gasket Material | silicone |
| Filtration Type | EP |
| Input Turbidity | 5 NTU |
| Sealing Type | o ring |
| Height | 10 cm |
| Diameter | 3 cm |
| Certification | ISO, CE, IGBC, WATER QUALITY |
| Other Features | WATER SOFTENING |





Reviews
There are no reviews yet.