Description
Pack Quantity 4Pcs Threaded Water Filter Cartridge-9” Prefilter Cartridge Suitable for RO/Aquaguard – Threaded Type Models. Threaded Filter .
Pack Quantity 4Pcs Threaded Water Filter Cartridge-9” Prefilter Cartridge Suitable for RO/Aquaguard – Threaded Type Models. Threaded Filter .
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | ampis |
| Model Name | 9" CANDLE CARTRIDGE |
| Type | Solid |
| Filter Material | Cotton, Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 5 |
| Suitable For | ALL TYPE OF RO PRE FILTERS |
| Filtration Stages | 1 |
| Height | 10 cm |
| Diameter | 6 cm |
Reviews
There are no reviews yet.