Description
HEATHY INLINE FILTER IS USED TO REMOVE DUST AND KILL BACTERIA IN R.O FILTER. IN SALES PACKAGE 1 PCS CARBON 1 PC SEDIMENT
HEATHY INLINE FILTER IS USED TO REMOVE DUST AND KILL BACTERIA IN R.O FILTER. IN SALES PACKAGE 1 PCS CARBON 1 PC SEDIMENT
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Aqua Filter |
| Model Name | King Heathy Inline Sediment / Carbon fiter for Any RO Machine |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 |
| Suitable For | Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters machine |
| Filtration Stages | 1 |
| Shelf Life | 96 Months |
| Used For | All types of Domestic RO Machine |
| Height | 12 cm |
| Diameter | 6 cm |
Reviews
There are no reviews yet.