Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1Pic |
| Brand | Aqua Filter |
| Model Name | RO Float Valve Switch for all kind RO/UV/UF System |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 |
| Suitable For | Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters machine |
| Filtration Stages | 2 |
| Used For | All types of Domestic RO Machine |
| Height | 8 cm |
| Diameter | 6 cm |





Reviews
There are no reviews yet.