Description
Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters machine
Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters machine
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Aqua Filter |
| Model Name | RO/UV/TDS Service kit 80GPD Vontron Membrane With Membrane Housing,Spanner,Teflon tape,Connectors & FR Use any RO Machine |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.05 |
| Suitable For | Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters ro machine |
| Filtration Stages | 6 |
| Shelf Life | 96 Months |
| Used For | All types of Domestic RO Machine |
| Filtration Type | Easy |
| Height | 12 cm |
| Diameter | 6 cm |
Reviews
There are no reviews yet.