Description
Pre filter Housing Bowl With O-Ring PP Spun Filter Pack Of 2 Meter Blue & White Pipe Each and taplane tape
Pre filter Housing Bowl With O-Ring PP Spun Filter Pack Of 2 Meter Blue & White Pipe Each and taplane tape
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | Aqua Filter |
| Model Name | Wave Pre Filter Housing with Spun candle, Elbwo,Taplane tape, and ro pipe Use Any RO Machine |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 Micron |
| Suitable For | All Types Of Domestic RO+UV+UF+TDS Water Purifier |
| Filtration Stages | 1 |
| Used For | All types of Domestic RO Machine, Any Types of RO UV UF TDS Water Purifier filters machine |
| Height | 12 cm |
| Diameter | 3 cm |
Reviews
There are no reviews yet.