Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | aquaSse |
| Model Name | RO Service Kit with Inline Filter set and Pre Filter |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 |
| Filtration Stages | 4 |
| Shelf Life | 12 Months |
| Maximum Temperature | 30 K |
| Core Material | Plastic |
| End Treatment Material | Carbon |
| Filtration Type | Normal |
| Height | 30 cm |
| Weight | 1.5 kg |
| Diameter | 7 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 10 cm |
| Certification | NSI |
| Warranty Summary | 0 |
| Service Type | 0 |
| Covered in Warranty | 0 |
| Not Covered in Warranty | 0 |





Reviews
There are no reviews yet.