Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | B2plus |
| Model Name | RO UV /UFWATER FILTER CONTROLLER (PACK OF 1) |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 |
| Suitable For | ALL TYPE RO WATER FILTER |
| Filtration Stages | 1 |
| Shelf Life | 34 Months |
| Used For | RO WATER FILTER |
| Sealing Type | 1 PC CONTROLLER |
| Height | 3 cm |
| Diameter | 2 cm |





Reviews
There are no reviews yet.