Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | G QUALITY |
| Model Name | RO uv Water Filter / Purifier PP spun filter 10" inch 5 Micron replacement Pre filter candles |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 3 |
| Suitable For | all types of RO water purifir, Aquaguards having Pre-Filter, RO Systems where Pre – Filter is present |
| Filtration Stages | 2 |
| Shelf Life | 7776000 Year |
| Model Number | PRE FILTER RO SERVICE SET |
| Height | 10 cm |
| Weight | 1 kg |
| Diameter | 5.4 cm |





Reviews
There are no reviews yet.