Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Brand | M G Enterprise |
| Model Name | 10" Plastic Semi Transparent Pre Filter Housing with 2 Pieces 9" MLT Carbon Candle, Spanner Key, Teflon Tape, 2 Pcs. 1/4" Elbow Connector and 3 Meter 1/4" RO Pipe |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.5 |
| Filtration Stages | 1 |
| Height | 10 cm |
| Diameter | 10 cm |





Reviews
There are no reviews yet.