Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 8 piece pack |
| Brand | MACMILLAN AQUAFRESH |
| Model Name | PP candle filter 10 INCH for All Kind of RO UV Water Purifiers 10"INCH 5 Micron cartridge / filter / candle (Set of 8 Pcs |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP) |
| Micron Rating | 0.005 |
| Filtration Stages | 4 |
| Shelf Life | 12 Months |
| Height | 25 cm |
| Diameter | 6 cm |





Reviews
There are no reviews yet.