Additional information
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 Unit |
| Brand | Pintu Electricals |
| Model Name | compataible aqua guard Water Purifiers Solid Filter Cartridge 1 meter pipe two elbo one filter one blow |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Micron Rating | 5 |
| Suitable For | compataible aqua guard Water Purifiers Solid Filter Cartridge 1 meter pipe two elbo one filter one blow |
| Filtration Stages | 1 |
| Shelf Life | 6 Months |
| Height | 30 cm |
| Diameter | 10.5 cm |





Reviews
There are no reviews yet.