Description
RO Sediment + Carbon Filter + Elbow Connector suited for all type of Domestic RO UV Water Purifier
RO Sediment + Carbon Filter + Elbow Connector suited for all type of Domestic RO UV Water Purifier
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Sales Package | 1 X Sediment, 1 X Carabon , 4 Pcs. ELbow |
| Brand | pireti-aqua |
| Model Name | RO Sediment + Carbon Filter + Elbow for Domestic RO UV Water Purifier |
| Type | Solid |
| Filter Material | Polypropylene (PP), Carbon |
| Micron Rating | 0.002 |
| Application | RO WATER PURIFIER |
| Suitable For | all type of DOMESTIC RO UV WATER PURIFIER |
| Filtration Stages | 2 |
| Shelf Life | 2592000 Year |
| Height | 28 cm |
| Weight | 0.4 kg |
| Diameter | 5 cm |
| Warranty Summary | no warranty |
Reviews
There are no reviews yet.